Jula öppnar nytt varuhus – mitt i coronakrisen 2020-04-02 Pro Detaljhandel Internationellt Jula #Varuhus #covid19 #corona Skaffa access eller logga in som medlem så kan du läsa denna artikel! Relaterade artiklarSex faser påverkar konsumentens köpbeteendeCocooning och nya beteenden.Fem coronafrågor att diskutera i butikUtbrottet av coronaviruset har fått konsekvenser även inom de vardagliga rutinerna inom retail.Anrik matbutik levererar med robotarDagligvarubutiken har en anrik historia som går 100 år tillbaka i tiden.I kristider – detta är ”nödvändig” retailOrganisationen kontaktade myndigheterna för att reda ut vad som är ”nödvändig” retail.
Fem coronafrågor att diskutera i butikUtbrottet av coronaviruset har fått konsekvenser även inom de vardagliga rutinerna inom retail.
Anrik matbutik levererar med robotarDagligvarubutiken har en anrik historia som går 100 år tillbaka i tiden.
I kristider – detta är ”nödvändig” retailOrganisationen kontaktade myndigheterna för att reda ut vad som är ”nödvändig” retail.