Orkla Foods Sverige
Bubs öppnar konceptbutik
Bubs öppnar sin första konceptbutik och tar därmed steget in i fysisk handel. Här är tankarna bakom satsningen.
Svenskt godis på Times innovationslista
Svenskt godis tar plats bland världens mest innovativa produkter. Bubs uppmärksammas av publikationen Time.
Ny direktör för Orkla FoodSolutions
Sandra Lindh har utsetts till ny direktör för Orkla FoodSolutions, Orkla Foods Sveriges affärsområde för foodservice och offentlig sektor.
Ny försäljningsdirektör på Orkla Foods
Kristina Fransson har utsetts till ny försäljningsdirektör för dagligvaruhandeln på Orkla Foods Sverige.
Dagligvaruhandel Karriär Personer Orkla Foods Sverige #försäljningsdirektörer #dagligvaror #rekryteringar
”Livsmedelsindustrin behöver ställa om”
Cecilia Isaksson Sajland tillträder som ny Hållbarhets- och Innovationsdirektör på Orkla Foods Sverige.
Varumärken erbjuds egna konceptbutiker
Matspar.se lanserar en lösning för Concept Stores. Bland fördelarna nämns marknadsföring konverterad till försäljning och möjlighet att inspirera.
Open innovation syftet med ny butik
Etableringen ska fungera som företagets innovationsinkubator och ha fokus på att hitta hållbara lösningar för framtiden.
Ny direktör för FoodSolutions på Orkla
Kristina Fransson har utsetts till ny FoodSolutions-direktör på Orkla Foods Sverige.
Ny webbshop för serveringsutrustning
Nu öppnar Orkla Foods Sveriges nya webbshop med serveringsutrustning för professionella kök. Man riktar sig till restauranger och storkök, men även till vanliga konsumenter.
